Menu
  • bio 993 1
  • duo plaan 1 993
  • duo plaan 1 2 993
  • duo plaan 2 2 993
  • duo slide 5 993

Kitarriduo Siim Kartau ja Sulo Kiivit

Siim Kartau & Sulo Kiivit alustasid koostööd kitarriduona 2015. aasta kevadel. Esimese tegutsemisaasta jooksul on nad esinenud paljudes Eesti paikades ja astusid neljal õhtul üles ka kitarrifestivali Fiesta de la Guitarra 2015 raames. Nende repertuaaris kõlab muusikat erinevatest ajastutest ja stiilidest. Esitatud on teoseid Manuel de Falla, Astor Piazzolla, Marcelo Coronel-i, Augustin Barrios-Mangoré, Paulo Bellinati, Carlo Domeniconi, John Dowland-i jpt. välismaa heliloojate sulest. Teiste seas on esitatud ka muusikat Eesti heliloojate - sealhulgas René Eespere ja Tõnu Kõrvitsa - loomingust. Duona on nad ennast täiendanud näiteks Gerhard Reichenbach-i, Per Pålsson-i, Jesper Sivebæk-i, Heiki Mätliku ja Robert Staaki meistriklassides. Lisaks on kitarriduo salvestanud mitmeid muusikavideosid ja muuhulgas astunud üles Klassikaraadio otseeetris.

 

 

bio sulo1

Sulo Kiivit on lõetanud klassikalise kitarri ja muusikapedagoogika eriala Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus lõpetas 2014. aastal magistriõppe Frederik Munk Larseni juhendamisel. Lisaks Taanile on ta ennast täiendanud ka vahetusõpilasena Hispaanias, Conservatorio Superior de Musica de Sevillas prof. Antonio Duro juures. Ta on osalenud ka meistriklassides paljude tuntud kitarristidega, sealhulgas Hopkinson Smith, Viggo Mangor, Marco Socias, Morten Skott, Alexander Vinitsky, Anastasia Bardina, Jügen Ruck, Petri Kumela, Luis Zea, Carlos Bonell, Heiki Mätlik, Nigel North, Pavel Steidl, Michael Tröster, Erling Möldrup ja Alex Carrobe. Lisaks õppetööle on ta esinenud üle terve Euroopa nii klassikalise kitarristi, kui rütmimuusikuna. Hetkel töötab Sulo Kiivit kitarriõpetajana Rae Huvikoolis ja Maire Eliste Muusikakoolis.

bio siim1

Siim Kartau alustas oma kitarriõpinguid Peep Petersoni kitarriklassis Otepää Muusikakoolis, peale mida astus ta H. Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli, kus tema õpetajateks olid Kuldar Kudu , Aleksander Vinitski ja Jelena Ossipova. Ta lõpetas aastal 2013 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise kitarri erialal, Heiki Mätliku kitarriklassis. Lisaks on ta ennast vahetusõpilasena täiendanud Hispaanias, Granadas asuvas Victoria Eugenia nim. Konservatooriumis, Gloria Medina Luque juhendamisel. Siim on osalenud ka meistriklassides mitmete tuntud kitarristidega, sealhulgas Miguel Angel Jiménez, Sven Lundestad, Arturo Tallini, Remi Bouchér, Johan Fostier, Frederik Munk Larsen, Gerhard Reichenbach, Jesper Sivebæk ja Eduardo Fernandez.

Alates 2015. aastast on ta omandamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi klassikalise kitarri erialal. Lisaks õppetööle töötab Siim Saku Muusikakoolis kitarriõpetajana. Ta tegeleb aktiivselt nii soolo- kui kammermuusikuna ning on salvestanud Eesti Rahvusrinhääligu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Klassikaraadio stuudiotes.